bunu-yazmak-lazim-ana-kitap.jpg

Bu yazımda sizlere Yazar Olmak nasıl bir şey olduğunu anlatacağım. Ayrıntılı bir yazı olacak. Ama önce kendi tecrübelerimi anlatacağım.

Nasıl Yazar Oldum?

Doğarken yazar oldum. Doğarken bana koydukları isimden dolayı benim ilerde yazar olabileceğimi yolunu açtı. Ancak yıllar sonra ben evreka yaşadım. Yazmaya başladığımda daha önce hiç yazmadım. Yazmış olsamda kesin düşük cümleler olmuştur. Yazı yazma heyecanın yarattığı fırtına beynim kontrol edemiyordu. Olsun dedim ve devam ettim. Arkadaşlarıma sordum düzeltiler ve düzeltirken bana neden düzeltiler açıklamasını yazdılar.

Sadece bununla kalmayıp bolca yazı okumaya başladım. Yapıdaki cümleler ve kelimeler nasıl kullanılmış onları gördüm. Ayrıca da bir arkadaşımın yazdığı kitapları okudum. Ordan da biraz kaptım ve bu hale gelebildim.

Yazar Olunca ne Oluyor?

Çok farklı şeyler oluyor. Bir anda bir filimin içindesin. Sadece senin düşündüğün bir filmi anlatıyorsun. Sonra da bu filmi şimdiki zamana, geçmişe ve geleceği uyarlıyorsun. Tüm hikayeyi aklında tutabilirsen direkt yaz ve bitir. Ben tutamıyordum. Yazmaya başlayınca aklımda bin bir çeşit hikaye toplandı. Hepsi de Beni Oku diyerek dürtüyorlar.

Ayrıca ufkun değişiyor. Sadece yazmakla olmuyor çünkü. Çok okumak yazarlık seviyesini arttırdığı gibi çok okuyan iyi bilir ama bilmişlik yapmaz mertebesinede ulaştırır. Araştırmacı kimliğin burada oluşmaya başlar. Yazılan her şey doğru şey değildir. Sorgulamadan inanmak o konu hakkında seni yanlış yere yönlendirebilir. Mutlaka farklı kaynaklardan dan araştırılmalı.

Yazar Olmak Nasıl Bir Şey Peki?

Yazar olmak nasıl bir şey derken burada sana bu hissi yazamayacağım. Bunu nedeni ise her yazar için ayrı bir keyif vermekte. Ben evimden ziyade farklı mekanlara giderek yazımı yazıyorum. Pek gürültülü bir ortamda yaşıyorum. Bundan dolayı bazen de en yakın köylere gidip oradaki bir kahve hanede yazımı yazabiliyorum. Çok keyifli. Bir arkadaşım ‘gemide yazdım inanılmaz fikirler çıktı’ dedi .  İnanırım ona çünkü o gemi yolculuğunu çok sever.

Yazar olduğunda çok farklı bir alana girmiş oluyorsun. Bunu mutlaka yapmalısın. Yazar olmak istiyorsan Boojarox’a kayıt ol bence. Şansını dene.

 

RooninStark

Yazar Hakkında: Roonin Stark
Tam bir müşkülpesent I bir o kadar na titiz I teknoloji aşığı I Bir Labrador'u var I Stil ikonu I Usta aşçı I Bir 85 boyunda I Gitar ve Piyano çalıyor I Arada Şarkı Söylüyor I Gourme Düşkünü I İyi İnsan