YAYIN İLKELERİ

BOOJAROX Yayın İlkeleri

boojarox.com, hikaye, roman, deneme, öykü, makale vb. yazılar yazma tutkusu olan amatör veya profesyonel yazarların (kullanıcıların) yazılarını yayınlayabilecekleri ve de diğer yazarlar ve okuyucularla etkileşimde bulunabilecekleri sosyal bir topluluk platformudur.

 

İçeriklerimizin tamamı kullanıcılar tarafından oluşturulmakta ve yayınlanmakta olup, yayın ilkelerimize ve site sözleşmemize uygun olmayan, belirli bir zümreyi ya da kişiyi hedef gösteren, yasalara uygunluk teşkil etmeyen her türlü kullanıcı paylaşımlarına en kısa sürede müdahale edilmektedir. Benimsediğimiz yayın ilkeleri gereği, her görüşe eşit mesafede durmak en büyük prensibimizdir.

 

Sitemizde yer alan içeriklerin tamamı kullanıcılar tarafından oluşturulmakta ve yayınlanmakta olup topluluğu yanlış yönlendiren ve/veya eksik bilgi içeren şüpheli içerikler tarafımızca tespit edildiğinde düzenlenir veya kaldırılır. Yasalara uymayan hiçbir içeriğin ana sayfamızda yer almaması prensibimizdir.

 

Boojarox.com sitesinde yasalara uygun olmadığını gördüğünüz herhangi bir içerikle karşılaştığınızda lütfen bu durumu bize info@boojarox.com adresinden en kısa sürede bildiriniz.

Üyelik ve Paylaşım İlkelerimiz

 • Yayın prensiplerimiz gereği, 18 yaş altı kullanıcılar sitemizde üyelik açamaz ve paylaşım yapamaz. Kullanıcılarımızın yaş konusundaki beyanları gerçek kabul edilir ve 18 yaş altı olduğu tespit edilen kişilerin üyeliği silinir.
 • Yasalar karşısında suç teşkil eden, suça özendiren, kişilik haklarını ihlal eden ve/veya yayınlanması halinde infial yaratacağını bildiğimiz içeriklere müdahale edilir ve tespiti halinde site sözleşmemize uygun şekilde hareket edilir.
 • Suç olduğu yetkili makamlarca tasdiklenmedikçe kimseyi “suçlu” ilan edilmesine izin vermeyiz.
 • Kullanıcılarımız tarafından oluşturulan içeriklerde hiç kimsenin; dini, ırkı, cinsiyeti, siyasi görüşü, sosyal statüsü, cinsel yönelimi ve inançları konusunda hedef alınmasına ve aşağılanmasına izin vermeyiz.
 • Özel hayatın gizliliğini ihlal eden her türlü kullanıcı içeriğinin tespiti için özenle çalışır, tespiti halinde site sözleşmemize uygun şekilde hareket ederiz.
 • Şiddeti ve zorbalığı özendirici içeriklerin kullanıcılarımız tarafından yayınlanmasını önlemek için gerekli hassasiyeti gösteririz.
 • Gerçek kişileri veya kurumları hedef alan, aşağılayan, iftira niteliği taşıyan içeriklere izin vermeyiz.
 • Yetkili makam ve mercilerden gelen talepleri yürürlükteki mevzuat çerçevesinde karşılar, hukuka ve site sözleşmemize uygunluğuna göre gerekli işlemleri uygularız.
 • Kişisel verilerinizin hukuka aykırı işlenmesi ihtimali oluşturabilecek her türlü kullanıcı içeriğinin tespiti için özenle çalışır, tespiti halinde site sözleşmemize uygun şekilde hareket ederiz.

 

Tarafsızlık İlkelerimiz

 • Kullanıcı içeriklerinin yayınlanmasında tarafsızlık ilkesine bağlı kalıp, kanaatlerin özgürce oluşumunun engellenmemesini hedefleriz. Kullanıcılarımızın oluşturduğu içeriklerin bu ilkeye ters düşmesi halinde, içerikleri düzenlemek konusunda gerekli hassasiyeti gösteririz.
 • Hiçbir dini, siyasi veya toplumsal görüşe daha yakın durmaz, kişisel görüş ve düşüncelerimizi kullanıcı içeriklerimizin incelenme sürecinden ayrı tutarız.
 • Pek çok farklı görüşe kucak açan, çok yönlü bakış açısına sahip ve objektif içeriklerin üretilmesini destekler; kullanıcılarımızdan her tür fikre saygılı olmalarını bekleriz.

Boojarox topluluk kuralları ve site kullanımı hakkında daha fazla bilgi için Site Sözleşmesi bölümünü okuyabilirsiniz.